Jēkabpilī norisināsies bezmaksas praktiskās ugunsdzēsības apmācības

23. martā Jēkabpilī pie t/c “Sēlija”, Vienības ielā 7 no plkst. 15:00 līdz 18:00 norisināsies bezmaksas ugunsdzēsības apmācības, kuru laikā ikvienam iedzīvotājam būs iespēja uzzināt būtiskāko informāciju par ugunsdrošību dzīvojamās ēkās, iegūt informatīvo ugunsdzēsības materiālu savam mājoklim, kā arī izmēģināt roku uguns dzēšanā ar ugunsdzēsības aparātu. Apmācības vadīs uzņēmuma “FN Serviss” eksperti un tās ir daļa no šī gada “Mājokļa Drošības Mēnesis 2018” aktivitātēm reģionos ar mērķi vērst iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības jautājumiem dzīvojamās mājās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka 2017.gadā Latvijā tika reģistrēti 8714 ugunsgrēki, no kuriem 2587 tika dzēsti dzīvojamās mājās. Savukārt Gjensidige Latvija februārī veica interneta aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju ugunsdrošības izpratni dzīvojamās ēkās. Aptaujas rezultāti liecina, ka par savu rīcību ugunsgrēka situācijā ir pārliecināti ap 28% iedzīvotāju, bet 62% aptaujāto vien teorētiski zina, ko darīt, bet praktisku iemaņu, kā rīkoties šādās situācijas, nav.

“Aptaujā noskaidrojās, ka vairāk nekā kā 80% respondentu nav saskārušies ar ugunsgrēka vai stipra piedūmojuma situāciju. Ja iedzīvotājiem nav bijušas praktiskas apmācības un tie nekad nav saskārušies ar līdzīgām situācijām, pastāv liela iespēja, ka cilvēks šādā situācija var apjukt, kā rezultātā rīkoties kļūdaini,” stāsta Gjensidige Latvija Jēkabpils pārstāvniecības vadītāja Dace Leitāne un uzsver, “Ja izceļas ugunsgrēks, svarīgi, lai tas tiktu pamanīts pēc iespējas ātrāk. Uguns ir ātra un nežēlīga, tā nešķiro ne lietas, ne cilvēkus, ne īpašumus, tāpēc ļoti svarīgi, lai katrs mājoklis būtu aprīkots ar dūmu detektoru un uguns dzēšamo aparātu, un cilvēki zinātu, kā ar to rīkoties.

Zināšanas par rīcību ugunsgrēka situācijā, kā arī praktiskas iemaņas ugunsdzēsības aparāta lietošanā ir pamats, kas būtu jāzina ikvienam iedzīvotājam neatkarīgi no vecuma, jo tas var glābt cilvēka dzīvību.

Praktiskās ugunsdzēsības nodarbības laikā pie t/c “Sēlija” ikvienam būs iespēja uzzināt būtiskāko informāciju par ugunsdrošību dzīvojamās ēkās, iegūt informatīvo ugunsdzēsības materiālu savam mājoklim, kā arī izmēģināt uguns dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu.

Iesaistoties dzīvojamo ēku ugunsdrošības problēmas risināšanā, “Mājokļa Drošības Mēneša 2018” ietvaros ir izveidots praktiski informatīvs materiāls, kas ikvienam iedzīvotājam lejupielādei ir pieejams mājaslapā www.majokladrosiba.lv, kā arī Gjensidige Latvija pārstāvniecībās visā Latvijā.

“Mājokļa Drošības Mēnesi 2018” organizators ir Gjensidige Latvija un tā atbalstītāji ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas Ugunsdzēsības asociācija un uzņēmums “FN Serviss”.

Par iniciatīvu “Mājokļa Drošības Mēnesis”: Pērn Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas glābšanas dienestiem un drošības nozares pārstāvjiem aizsāka jaunu iniciatīvu – “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju informētību un izpratni par mājokļa drošības jautājumiem, tādējādi mazinot negadījumu skaitu valstī, kas saistīti ar mājokļa drošību. Oficiālā “Mājokļa Drošības Mēneša” atklāšanā tika parakstīts memorands par apņemšanos ik gadu martā vērst pastiprinātu uzmanību sabiedrības informēšanai un izglītošanai mājokļa drošības jautājumos.