Gulbenē aktīvi apgūst dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu

24. martā Gulbenē pie t/c “Supernetto”, Blaumaņa ielā 24 notika ugunsdzēsības apmācības, ko organizēja Gjensidige Latvija, un vadīja uzņēmuma FN Serviss eksperti. Gulbenes iedzīvotāji izrādīja ievērojamu interesi izmēģināt dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu, kā arī uzklausīja eksperta norādījumus par rīcību ugunsgrēka situācijā.

Ugunsdzēsības apmācības bija daļa no šī gada “Mājokļa Drošības Mēnesis 2018” aktivitātēm reģionos ar mērķi vērst iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības jautājumiem dzīvojamās mājās.

Klātesošie norādīja, ka šāda veida pasākumi ļauj izmēģināt pareizu uguns dzēšanu tiem iedzīvotājiem, kas iepriekš nav to darījuši, un šīs zināšanas var izrādīties noderīgas tad, kad to gaidām vismazāk. Namu apsaimniekotāji, kas apmeklējuši pasākumu, norāda, ka papildu ugunsdrošības informācijas izvietošana daudzdzīvokļu namos ir nepieciešama. Tā palīdz informēt par preventīvajiem pasākumiem, kurus varam veikt dzīvoklī vai mājā jau laicīgi. Protams, par dūmu detektoru vai uguns dzēsības aparāta iegādi katrs iedzīvotājs atbildīgs pats – ir pieejami dažādi mājokļa nodrošinājuma veidi.

Iesaistoties dzīvojamo ēku ugunsdrošības problēmas risināšanā, “Mājokļa Drošības Mēneša 2018” ietvaros ir izveidots praktiski informatīvs materiāls, kas ikvienam iedzīvotājam lejupielādei ir pieejams mājaslapā www.majokladrosiba.lv, kā arī Gjensidige Latvija pārstāvniecībās visā Latvijā.

“Mājokļa Drošības Mēnesi 2018” organizators ir Gjensidige Latvija un tā atbalstītāji ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas Ugunsdzēsības asociācija un uzņēmums “FN Serviss”.